با ما در تماس باشید

02633316709

پست الکترونیکی

[email protected]

شیلنگ آب

شیلنگ آب

شیلنگ آب داراکار یکی از برندهای شناخته شده بازار ایران می باشند که توانسته با تولید انواع شیلنگ سهم بازار قابل قبولی را به دست بیاورد از جمله آنها، شیلنگ آب گلستان می باشد که در زمره شیلنگ های پر کاربرد قرار گرفته است. بیشترین کاربرد شیلنگ آب گلستان در مصارف خانگی و عمومی است. قطر، ضخامت و وزن کمتر این شیلنگ در مقایسه با بعضی از مدل های دیگر داراکار باعث شده بیشتر کاربرد خانگی پیدا کند و کمتر از آن در کارهای باغبانی استفاده شود.

 

جنس این شیلنگ را از پی وی سی یا پلی اتیلن منعطف بوده که از سه لایه به هم تنیده تشکیل شده است. لایه زیرین به رنگ  سبز بوده و بیشترین ضخامت شیلنگ را به خاطر نیازی که در فرایند تولید احساس شده به خود اختصاص داده است. لایه وسط از نخ پلی استر صنعتی با توان 420 دنییر است که همین نخ باعث افزایش مقاومت شیلنگ در برابر فشار می گردد. لایه رویی شفاف و جنس آن همانند لایه اول از پی وی سی می باشد با این تفاوت که در این لایه از افزودنی هایی استفاده شده که مقاومت شیلنگ را در برابر اشعه UV خورشید افزایش می دهد و طول عمر شیلنگ را بیشتر می نماید.

 

شرکت سازنده شیلنگ آب گلستان با توجه به مواد به کار رفته در آن و همچنین ترتیب لایه بندی آن، کاربرد هایی همچون باغبانی ، خانگی و آبرسانی های عمومی برای آن شمرده است.

 

مهمترین ویژگی های این شیلنگ عبارت اند از:

 

انعطاف پذیری و سبکی: شیلنگ از انعطاف پذیری و سبکی مطلوبی برخوردار است و در مقایسه با دیگر محصولات مشابه داراکار، دارای وزن کمتری است و به همین نسبت از لحاظ قیمت نیز شامل قیمت مناسبتری می باشد. البته استفاده از نخ پلی استر در ساختار این شیلنگ باعث شده که با وجود سبکی مقاومت بالایی درر برابر فشار آب داشته باشد. برخی از تولید کنندگان به منظور کاهش بهاء از فیلرها (به طور مثال، کربنات کلسیم) به جای رزین پی وی سی، بیشتر از حد مجاز مصرف می نمایند و این امر موجب سفت و سنگین شدن شیلنگ و کاهش ازدیاد طول در نقطه پارگی و در نهایت کاهش عمر مفید محصول می گردد.

 

یکنواختی ضخامت دو لایه در سطح مقطع شیلنگ: در سطح مقطع این شیلنگ (محل برش شیلنگ بصورت عمود بر راستای آن) ضخامت دو لایه کاملا یکنواخت است و این یک مزیت برجسته در آن محسوب می شود. زیرا در غیر این صورت لایه رو در بعضی نقاط نازک تر و در بعضی نقاط دارای غشای بیشتر می شد که این مسئله در کوتاه مدت منجر به پارگی لایه رو و در نهایت،  به پارگی شیلنگ می انجامید.

 

مقاومت در برابر فشار: به علت استفاده از مواد مرغوب و فرمولاسیون فوق العاده در تهیه این محصول و چسبندگی فوق العاده لایه های شیلنگ به یکدیگر و همچنین استفاده از نخ پلی استر با آرایش حلقوی، مقاومت این محصول در برابر فشار بسیار عالی می باشد و توان تحمل فشار تا 18 بار را دارد. البته این فشار بهه عنوان فشار نقطه پاره شدن شیلنگ محسوب می گردد.

 

 مقاومت در برابر نور خورشید: به مرور زمان بخصوص در اثرگرمای هوا و نور خورشید، شیلنگهای معمولی کیفیت خود را از دست داده و دچار خشکی و پاره شدن می گردند که علت اصلی آن استفاده از افزودنی های نامرغوب به محصول است. این شیلنگ با دارا بودن مواد مقاوم به نور خورشید دارای مقاومت نسبتا خوبی در برابر نور و گرما است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

UA-89929177-1
EnglishIran